Jakie cechy powinna posiadać dobra strona internetowa?

Strony internetowe są oknem na świat Twojej firmy. Są one pierwszym punktem kontaktu dla większości osób zainteresowanych, a zatem mają kluczową rolę do odegrania w robieniu początkowego pozytywnego wrażenia. Dobrze zaprojektowana strona internetowa pomoże potencjalnym klientom znaleźć wszystkie informacje, których potrzebują na temat Twojej firmy, a także służyć jako użyteczne centrum utrzymywania ich na bieżąco z przyszłymi zmianami i ofertami specjalnymi. Istnieje wiele elementów, które składają się na dobrą stronę internetową, ale istnieją pewne wspólne cechy. Jeśli planujesz stworzyć swoją własną stronę internetową lub odnowić obecną, te wskazówki pomogą Ci osiągnąć sukces.

Atrakcyjna szata graficzna i odpowiednio sformułowane treści

Pierwszą rzeczą, którą ludzie zauważają na Twojej stronie internetowej jest jej szata graficzna, więc ważne jest, aby to zrobić dobrze. Atrakcyjna wizualnie strona posiada większe prawdopodobieństwo, że zostanie doceniona i zapamiętana, co wpływa pozytywnie  na klientów. Warto tutaj również pamiętać o odpowiednim dopasowaniu wszystkich elementów. Równie ważne są zawarte na stronie informacje. Można czuć potrzebę przekazania ich jak największej ilości, jednak nie zawsze jest to najlepsze podejście. Zawarcie zbyt wielu informacji może sprawić, że strona stanie się trudna do odczytania. Najlepiej więc zawrzeć takie, które potencjalni klienci będą potrzebować do podjęcia świadomej decyzji. Informacje powinny być jasno zorganizowane, tak aby łatwo było je znaleźć i przeczytać.

Funkcjonalność

Kolejnym ważnym czynnikiem, który składa się na dobrą stronę internetową jest dobra funkcjonalność. Odnosi się to do łatwości, z jaką użytkownicy są w stanie łatwo i szybko znaleźć to, czego szukają. Wszystkie te elementy przyczyniają się do tego, że Twoja strona jest bardziej przyjazna dla użytkownika. Jeśli osoba odwiedzająca Twoją stronę uzna, że jest ona łatwa w nawigacji i użytkowaniu, to istnieje duża szansa, że powróci na nią ponownie w przyszłości.

Intuicyjna nawigacja

Projektując swoją stronę internetową, powinieneś upewnić się, że posiada ona dobry system nawigacji. Nawigacja odnosi się do sposobu, w jaki odwiedzający przechodzą ze strony na stronę, oraz w tym jak mogą wrócić do strony głównej. Warto pamiętać również o stosowaniu jasnych i klarownych nazw podstron np. o firmie, usługi, oferty, kontakt.

Responsywność

Ponieważ coraz więcej osób korzysta z urządzeń mobilnych, ważne jest, aby upewnić się, że Twoja strona jest responsywna. Oznacza to, że będzie czytelna i łatwa w nawigacji na każdym urządzeniu, niezależnie od wielkości i rozdzielczości ekranu. Jeśli Twoja strona nie jest responsywna, osoby odwiedzające ją z telefonu komórkowego lub tabletu będą miały bardzo frustrujące doświadczenie. Warto pamiętać o unikaniu dodawania zbyt dużej ilości obrazów i tekstu oraz upewnić się, że czcionka jest duża i łatwa do odczytania na każdym urządzeniu.

Szybkość ładowania strony

Kolejnym ważnym czynnikiem, który składa się na dobrą stronę internetową jest jej szybkość ładowania. Prędkość, z jaką ładuje się strona, będzie miała wpływ na odwiedzających i może decydować o tym, czy w przyszłości wrócą na nią, czy w ogóle wystarczy im cierpliwości, żeby zobaczyć ją po raz pierwszy. Istnieje wiele sposobów i narzędzi, dzięki którym można sprawdzić oraz poprawić szybkość ładowania strony internetowej. Na przykład duża ilość obrazów i / lub filmów na każdej stronie spowalnia prędkość ładowania, zastosowanie kompresji multimediów można znacząco zredukować ich wagę.

Bezpieczeństwo

Jednym z najważniejszych czynników decydujących o tym, że Twoja strona jest dobra to zapewnienie jej bezpieczeństwa. Oznacza to, że została ona zaprojektowana w sposób, który chroni informacje o Twoich klientach i uniemożliwia potencjalnym hakerom dostęp do nich. Możesz dowiedzieć się, czy Twoja strona spełnia te wymagania za pomocą narzędzia takiego jak SSL Server Test. Pozwoli Ci to dowiedzieć się, jakiego rodzaju szyfrowania używa Twoja strona internetowa i dostarczy raport na temat tego, czy jest ona bezpieczna. Jeśli okaże się, że Twoja strona musi być bardziej zabezpieczona, istnieje wiele różnych usług, które można wykorzystać, na przykład certyfikaty SSL.

Wnioski

Dobra strona internetowa to coś więcej niż tylko zbiór linków i obrazków. Jest to cenne narzędzie biznesowe, które może pomóc Ci osiągnąć nowych klientów i utrzymać obecnych klientów. Projektując swoją stronę internetową, musisz pamiętać o tych kluczowych cechach, aby stworzyć stronę, która jest użyteczna, atrakcyjna wizualnie i łatwa w użyciu.

Porozmawiajmy

o Twoim kolejnym projekcie.

SuskiPROWEB