Rodzaje stron internetowych

W dzisiejszych czasach dzięki powszechnej dostępności, Internet stał się jednym z najistotniejszych źródłem informacji. Wraz z jego rozwojem, rozwijają się również nowe formy witryn. Zobacz jakie rodzaje stron internetowych dominują w sieci.

 

Strona wizytówkowa

Strona wizytówkowa przedstawia ofertę firmy w sposób zwięzły. Cechuje się prostym układem treści i zawiera podstawowe informacje o firmie, prezentację oferty oraz dane kontaktowe. Ciekawym rozwiązaniem wizytówki internetowej jest strona oparta o jedną podstronę, gdzie są wszystkie informacje, tak zwana One Page.

 

Przykład realizacji:

Mockup responsywny design Rzeźbiarstwo Suski

Strona firmowa

Najpopularniejszym rodzajem stron internetowych jest strona firmowa. W swojej strukturze zawiera informacje o firmie, dane kontaktowe, ofertę, realizacje, rekomendacje czy też informacje o współpracujących firmach. Każdy z wyżej wymienionych elementów ma swój wypis na stronie głównej, jak i dedykowaną podstronę ze szczegółowymi informacjami.

 

Przykład realizacji:

Mockup responsywnej strony internetowej firmy BRACKI

Blog

Rodzaj strony internetowej dla ludzi którzy chcą się dzielić swoją pasją z innymi. Dzięki zastosowaniu wygodnego systemu zarządzania treścią jakim jest WordPress, w łatwy sposób można tworzyć tematyczne wpisy, dodawać zdjęcia i filmy. Odpowiednio prowadzony blog z czasem może przynosić zyski z artykułów sponsorowanych czy reklamowaniu produktów.

 

Przykład realizacji:

Mockup responsywny design Wojażerka z pasją nowy

Landing Page

Może to być zarówno oddzielna witryna, jak i część składowa większej. Zawartość takiej strony ma na celu nakłonienie odbiorcy do konkretnego działania, osiągniecie konwersji: zapis do newslettera, zakup, udostępnienie.

 

Portfolio

Typ stron internetowych dla twórców, którzy chcą zaprezentować swoje realizacje. Portfolio jako wirtualna teczka prac dla różnych zawodów np. dla architekta, fotografa, grafika, kosmetyczki. Struktura strony największą uwagę skupia na realizacjach.

 

Przykład realizacji:

 

Sklep internetowy

Rozbudowana strona internetowa o funkcjonalność przeprowadzania zakupów online. W przypadku sklepów internetowych trzeba pamiętać o odpowiednim przygotowaniu oferty, zaprezentowaniu produktów czy też usług, intuicyjnej obsłudze, określeniu metod płatności, dostaw oraz regulaminu. 

 

Przykład realizacji:

Porozmawiajmy

o Twoim kolejnym projekcie.

SuskiPROWEB